V Sõprade sõit

Pühapäeval, 10.oktoobril 2021 // Sunday, October 10th, 2021

“V Sõprade Sõit” on Tartu linna ja linnaümbruse kergliiklusteedel toimuv ühine spordisõit valitud tempogruppides, kas 35km, 60km või 100km pikkusel rajal.
Osalema on oodatud aktiivsed inimesed, kelle tervislik seisund lubab sõidu läbimist valitud spordivahendiga (rullsuuskade, rulluiskude, tõukeratta, jalgratta vm kergliiklusvahendiga). Arvesse tuleb võtta ka kehtivaid väliüritustele mõeldud covid-19 reegleid Tartu linnas.

Juhime tähelepanu, et tegemist ei ole võistlusega, vaid ühissõiduga, kuid osalejad saavad teada oma distantsi läbimise aja.
Rada kulgeb enamasti kergliiklusteedel, kuid on rajalõike ka linnatänavatel, kus tuleb olla äärmiselt tähelepanelik ning järgida liikluseeskirja ning grupisõidu reegleid.

Iga osaleja vastutab ise oma tervisliku seisundi eest ning kiivri kandmine on kõikidele osavõtjatele KOHUSTUSLIK. Spordiprillide kandmine on vägagi soovituslik! Arvesse tuleb võtta, et rajal on ka killustikuga kaetud tänavaid/maanteed, mille läbimine ei ole nii sile kui asfaldil, kuid enamik rajast kulgeb väga hea kattega asfaldil! NB! Liiklus ei ole sõiduks suletud ning sõita tuleb liikluseeskirjade kohaselt ning igaühe omal riisikol!

Olerex Friends’ Ride in the city of Tartu is a friendly ride on the bicycle routes and streets of Tartu in designated pace groups. There are 3 different distances this year: 35km, 60km, 100km.
Participation is open for active people who are healthy enough to take part in this endevour with chosen means of non-motorized “vechile (road/mountain or street-bike, roller-skis, roller-skates, kick-bike or other). This is not a race, but friendly ride where!! The course is mainly on bicycle paths, but there are some segments on the streets and local highways. Everybody must obey the common traffic and group ride regulations. Everyone will be responsible for their own safety and well being and it is mandatory to wear a proper helmet! Traffic is not closed for this ride!
Be aware of the covid-19 rules for the outdoor events in the city of Tartu!

V Sõprade Sõidust võid osa võtta vabalt valitud kergliiklusvahendil. Selleks võivad olla jalgratas, tõukeratas, rullsuusad ja -uisud, või hoopis midagi muud…

You can choose your own sport vehicle whether it’s roller-skis, roller-skates, bicycle, kick-bike or something else…

Kergliiklusvahendiga!
With whatever sport vehicle!

Sel aastal on valida ~35km, ~60km või ~100km distantsi vahel.
You can choose between 3 different distances: ~35km, ~60km, ~100km (M, L, XL).

Üheskoos sõpradega!
Together with friends!

Raja läbimise kiirus vali vastavalt oma võimetele. XL rajal on 1 tempogrupp ratturitele, 1 grupp suusatajatele. Lühematel distantsidel saab valida 2-3 tempogrupi vahel (rahulik, kesmine, hoogne).
You will have to choose a suitable pace group for yourself. There is only 2 pace-groups on XL course (one for roller-skiers, other for cyclers), but more pace groups on L and M courses.

Ümber terve Tartu!
Around the city of Tartu!

OSALEJALE / FOR PARTICIPANT

Põnev rada / Interesting course

Rada läbides saad näha erinevaid Tartu linnaosasid ning tutvuda kõige uuemate linna kergliiklusteedega (sh. Riia tänava uus raudteesild; kergliiklustee Rahingele). Liigume nii Toomemäel, Tammelinnas kui Ihastes.  Nägemata ei jää ajaloolise Toomkiriku varemed ega uue aja Ihaste eramud. 2017.a valminud promenaad läbi Annelinna ning sillad üle Emajõe!
Üheskoos ümber  terve Tartu!

You have a chance to see the different parts of the city and ride on the newest bicycle paths in old-town and new residential districts and cross the river of Emajõgi many times.

Toredad tempomeistrid / Nice pace makers

Leia sobilik grupp, kas sõprade, liikumiskiiruse, distantsi pikkuse või toredate tempomeistrite järgi! Rajal aitavad liigelda ja sobivat sõidukiirust hoida tuntud sportlased, treenerid ja avaliku elu tegelased!

Find yourself a suitable pace group based on your abilities, distance you want to cover or friends you want to ride together.

Toitlustuspunktid / Feeding stations

Ring ümber Tartu on pikk ning kosutust sellel teel annavad 3 toitlustuspunkti, kus saab nii janu kustutada kui oma jõuvarusid täiendada! Toitlustuspunktide laudu aitavad katta meie toetajad.
100km rajal on toitlustuspunkte rohkem!

The ride is long and there will be 3 feeding stations on the way where you can reload your energy!

Nimeline number / Ride number with your name

Kõiki eelregistreerinuid (kuni nädal enne sõitu!) ootab stardis omanimeline sõidunumber!

Every participant will receive the participant number with their own name (when registering at least a week before the ride!)

Medal

Tegu ei ole võistlusega! Ühissõidul võidavad kõik ning igaüht ootab finišis ainulaadne osalejamedal!

It is not a race, but everyone will receive an unique medal in the finish!

Saun ja pesemine / Sauna and showers

Finišisse jõudes saab riided vahetada, pesta ning saunas käia kesklinna MyFitnessis.

There is showers and sauna waiting for finishers in sportclub MyFitness!

Ühine eine sõpradega / Dinner with friends

Pärast sõitu ootavad MyFitnessi sõbrad meid pesema ja sauna ning seejärel juba ühine söömaaeg Vilde & Vines!

Finishers will also have a dinner together with their co-finishers in a local restaurant Vilde&Vine!

Kingitus / A present

Igat osalejat ootab SuusaAkadeemia talvine üllatuskingitus!
Participants will receive a small gift from SuusaAkadeemia!

Uued sõbrad / New friends

Ära imesta kui pärast toredate inimestega veedetud sportliku päeva oled endale nii mõnegi uue sõbra leidnud!
Ega me ilmaasjate seda sõitu “Sõprade Sõiduks” kutsu!

Don’t be surprised if after a long and active day in Tartu you will have some new friends. There is a reason why we call it the “Friends’ Ride!

PLANEERITUD OSALEJATE PIIRARV ON SEL AASTAL 350 / PARTICIPANTS ARE LIMITED TO 350 THIS YEAR

Osalejad / participants 35km

Osalejad / participants 60km

Osalejad / particpants 101km


 Pildigalerii 2018 / Picture Gallery
Autor Ragnar Loova
Vaata

Videoülevaade 2018
Autor Hugo Johannes Nurk
Vaata

Pildigalerii 2018 / Picture Gallery
Autor Ergo Kukk
Vaata

Videoreportaaz nr 1 (2018)
Autor Priit Pullerits

Videoreportaaz nr 2 (2018)
Autor Priit Pullerits
Vaata

V Sõprade Sõitu korraldavad / Organizers

Scroll to Top